Apteek1 Apteek 1 Tervise asjatundja
Apteek1
est eng fin rus  
 
SuuremaksVäiksemaks


Kuupäev: 09.02.2010 Nr 600
Nimi: Kristina
Küsimus:
Tere, sooviksin teada, kas apteegis on liigse higistamise vastu mingeid vahendeid, mis aitaksid ka? olen kuulnud NoSweati kapslitest aga kui palju nad orienteeruvalt võiks maksta?

Tere!

Liigse higistamise kooral soovitan tõesti NoSweat kapsleid, mille abil on võimalik higistamist vähendada isegi kuni 50%. Need kapslid on looduslikud, sisaldavas salveid ja neid saab kasutada nii kuurina kui ka ainult vajadusel. Tasub teada,et toime avaldub juba kahe tunni jooksul.
Tavaline päevane annus on 1 kapsel korraga kolm korda päevas, öise higistamise korral võetakse 2 kapslit enne magama heitmist. Karbis on 60 kapslit ja maksab 270.-

Ilusat päeva!

Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 09.02.2010 Nr 599
Nimi: Krissu
Küsimus:
Tere, millised kapslid /tabletid panevad juuksed kiiremini kasvama? Olen kuulnud merz special dragee,viaderm jne. Aga millist valida siis?

Tere!

Juuste kasvu soodustamiseks sobivad mõlemad Teie poolt mainitud preparaadid.
Ise olen paremaid tulemusi saanus Viadermi kasutamisega ja seda kahe-kolme kuulise ravi järgselt.

Kõike ilusat ja kauneid juukseid!

Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 09.02.2010 Nr 598
Nimi: Kristiina
Küsimus:
Tere kas teil on müügil zestrat? ja kui palju see maksab?

Tere!

Raviminfo.ee ja apteegiinfo.ee andmebaaside järgi on Zestra müügil vaid Haapsalu Kesklinna Apteegis. Antud preparaati ei ole võimalik tellida ka erinevatest ravimite hulgimüügifirmadest.

Lugupidamisega,
Suurejõe Apteek


Kuupäev: 09.02.2010 Nr 597
Nimi: Ingrid
Küsimus:
Tere, kust ma saaksin kõige rohkem informatsiooni erinevate salendavate tablettide kohta?? Mul oleks vaja informatsiooni selle kohta, mis on nendes head ja eelkõige seda, miks need pole tervislikud ja miks neid ei tohiks võtta. Loodan, et saate aidata. Ette tänades.

Tere!

Informatsiooni erinevate salendavate tablettide kohta saate te kõige paremini apteegist. Sellisel juhul saate vahetult konsulteerida apteekriga, kes aitab Teile kõige paremini sobiva preparaadi välja valida.

Lugupidamisega,
Suurejõe Apteek


Kuupäev: 08.02.2010 Nr 596
Nimi: Kätlin
Küsimus:
Tere, selline küsimus kas sellise ravimiga nagu nitrofurantoin nycomed tohib alkoholi tarvitada? Infolehel seda kirjas pole. Ja millised on vastunäidud?

Tere!

Üldiselt ei ole soovitav põletikuvastase ravi jooksul alkoholi kasutada, seda enam, et on ilmselt tegemist põiepõletikuga. Alkohol toimib põiele ärritavalt ning ebamugavustunne ja valuaistingud võivad tugevneda.
Kõrvaltoimetest on selle ravimi kasutamisel esikohal iiveldus, sellepärast on soovitav rohtu võtta koos sööiga või söögi lõpupoole ja süüa veel midagi kerget peale(banaan). Vahel harva on täheldatud ka uriini värvuse muutust. Kõik need nähud kaovad peale ravi lõpetamist.

Kõike head!

Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 08.02.2010 Nr 595
Nimi: Viire
Küsimus:
Tere! Kas kolesterooli mõõtmisele peaks tulema tühja kõhuga?

Tere!

Apteegis teostatavale kolesterooli määramisele on soovitav tulla kaks tundi peale söömist.

Ilusat päeva!
Merike Raal


Kuupäev: 04.02.2010 Nr 594
Nimi: Kirsika
Küsimus:
Tere! Palun soovitage mingit peitepulka punetavale nahale, Eucerini peitepulk oli hea, kuid lõpetas selle toote tootmise, oleks vaja midagi sama taolist ! Aitähh

Tere!

Soovitaksin Louis Widmeri Skin Appeal sarja vistrikevastast peitepulka, mida on olemas kahes toonis ja hind on 100.- piires.

Ilusat talve!

Merike Raal
proviisor
Tartu Sõbra Apteek


Kuupäev: 29.01.2010 Nr 593
Nimi: Margit
Küsimus:
Kuidas beebipakki on võimalik saada? internetilehel on küll reklaam, et registreeru, aga seal pole seda võimalik teha, sest aind soodusravimite reklaami viskab ette!

Tere

Valige palun beebipaki kodulehel (www.apteek1.ee/beebipakk) "Tellimine". Täitke vajalik informatsioon ja printige välja kviitung.
Kviitungiga saate sobivast Apteek1 apteegist paki kätte.

Edu soovides,
Tanel Kuusmann
Proviisor
 


Kuupäev: 26.01.2010 Nr 592
Nimi: Viia
Küsimus:
Tere! Vajan liigeserohtu ARTHRO balans plus. Olen Valga Apteek1 klient, kuid viibin mõned kuud tervise sunnil poja juures Tallinnas. Kas mul on siin võimalik kasutada Valga kliendikaarti? Ette tänades, Viia

Tere

Apteek1 apteegikaart kehtib kõigis Apteek1 apteekides sõltumata sellest, kus kaart on väljastatud.
Apteegikaardi pakkumised/soodustused võivad aga apteegiti olla veidi erinevad.

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
Proviisor


Kuupäev: 26.01.2010 Nr 591
Nimi: Kadri
Küsimus:
Tere, oskate soovitada juuksekasvu kiirendavaid vitamiine või ampulle, midagi konkreetset? Kui palju maksavad?

Tere Kadri!

Apteegis on saadaval erinevaid tooteid, mis on mõeldud juuste tugevdamiseks. Müügil on vitamiinne ja mineraalaineid sisaldavad tabletid/kapslid, mis tagavad juuste, naha ja küünte tervisliku seisundi. Hinnad jäävad antud toodetel 140-250 krooni kanti. Antud toodetest võiks soovitada järgmisi toidulisandeid:

Vega Hair-Skin-Nails caps N30 (140.90)
Perfectil caps N30 (233.70)
Viaderm caps N30 (245.30) jt.

Juustesse kantavatest vahenditest võiks soovitada platsenta ampulle, mille regulaarne tarvitamine tugevdab ja toidab juukseid ning stimuleerib nende kasvu. Esialgu tuleks kasutada 1 ampull iga kahe päeva järel. Hiljem piisab 1-2 ampullist nädalas. Kaheteistkümne ampulli hind apteegis on 122.30.

Lugupidamisega,
Suurejõe Apteek



Kuupäev: 22.01.2010 Nr 590
Nimi: Kati
Küsimus:
Tervist. Tegemist tupepõletikuga. Kirjutati välja ravim Flagyl 500mg. Infolehes on kirjas et ravimit tuleb kasutada nii nagu arst ütles. Arst ütles et igal õhtul enne magama minekut panna tuppe üks küünal. Kuid kui kauaks ja mis sellest edasi saab ? Võtan selle ise välja? Ei tea sellest asjast üldse midagi ja arstile saan alles järgmine nädal helistada ja küsida. Tahaks raviga varem alustada..

Tere!

Õhtul voodis pikali olles panete ühe küünla sügavale tuppe. Hommikuks on küünal ära sulanud ja midagi välja võtta ei ole vaja, küll aga peate arvestama ravimist tingitud määrimisega. Vajadusel kasutage pesukaitset.
Ja nii teete kümme õhtut järjest.

Head tervenemist!

Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 21.01.2010 Nr 589
Nimi: Kaire
Küsimus:
Tere! Olen 23 aastane neiu. Probleem siis selline...üleeile töö juures hakkas kõht imelikke hääli tegema läksin wc`sse kõht oli lahti. Mõtlesin et ju ma siis sõin midagi sellist imelikku, ei pööranudki erilist tähelepanu sellele, aga eile hommikul kui ma kodus wc`sse läksin hakkas mul tagant otsast sellist oranzi õli-taolist vedelikku tulema ja täna ei ole probleem veel mööda läinud ikka kui wc käin tilgub seda vedelikku. Oskate äkki öelda milles on probleem? või mis ma tegema pean..

Tere

Ilmselt on tegemist mõne hetkel ringi liikuva kõhuviirusega. Soovitan kasutada piimhappebaktereid sisaldavaid kapsleid.
Kui probleem paari päeva jooksul ei kao või kui kõhulahtisusega kaasneb ka kõhuvalu siis pöörduge palun arsti poole.

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
Proviisor

 


Kuupäev: 20.01.2010 Nr588
Nimi: Viivi
Küsimus:
Tere! Ma palun teada, kas samaaegselt võib kasutada Calcigran Fortet ja Panangini. Kas nad võivad mõjutada üksteise toimet? Tänan !

Tere!

Calcigrani ja Panangini võib koos kasutada. Panangin sisaldades kaaliumi ja magneesiumi tugevdab südant ja Calcigran oma kaltsiumi ja vitamiin D sisaldusega sobib hästi luude tugevdamiseks. Soovitav on neid sisse võtta peale sööki ja mitte päris korraga.

Ilusat talve!
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 20.01.2010 Nr 587
Nimi: M
Küsimus:
Tere! Olen 21-aastane ja 26.nädalat rase ja otsustasin alates viimasest trimestrist kalamaksaõli võtma hakata, sest kuuldavasti on see just raseduse lõpus väga kasulik. Probleem aga selles, et kalamaksaõli kapslite purgil on kirjas, et samal ajal ei tohiks kasutada muid D-vitamiini preparaate, aga minu rasedavitamiinides on D-vitamiini. Kas jätan viimasel kolmel kuul vitamiinid võtmata ja kasutan ainult kalamaksaõli kapsleid (Lysi kalamaksaõli) või leidub mingi muu lahendus?
Esimesel kolmel raseduskuul võtsin Bio-Multi tablette, teisel kolmel kuul MamaVit tablette, viimasel kolmel kuul oli plaanis taaskord Bio-Multile üle minna.
Pean ka ära mainima, et ma ei toitu kahjuks piisavalt mitmekülgselt, et kõiki vitamiine ainult toidust saada.
Rasedus on siiani vaevusteta kulgenud ja lisaravimeid pole arst määranud.
Lisaks sooviks seda teada, kuidas kalamaksaõli tarbimine loote kaalule mõjuda võiks?
Tänan vastuse eest!

Tere!

Olete väga tubli ja hoolikas oma lapse tervise suhtes. Tõepoolest võib tekkida oht, et rasedatele mõeldud vitamiine ja kalamaksaõli suures koguses manustades saabki organism vitamiin D liiga palju. Soovitaksin Teile rasedatele mõeldud preparaati Pregnacare Plus Omega-3, kus on koos vitamiinid, mineraalained ühes tabletis ja kalaõli kapslis. Seda on hästi mugav sisse võtta, 1 tablett ja 1 kapsel päevas peale sööki.

Ilusat talve ja tervist!

Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
Proviisor


Kuupäev: 20.01.2010 Nr 586
Nimi: Ants-Johannes
Küsimus:
Missugune on digiretsepti kehtivustähtaeg ? Levitatakse infot, et digiretsept on kasutatav vaid ühekordselt ( võtad vähem retseptil näidatud kogusest, annulleeritakse retsept automaatselt ). Huvitav lähenemismoodus , eriti masu ajal. Ravimid on ülikallid ja paljud inimesed ei jõua ravimeid korraga välja osta !! Sisuliselt on see väljapressitav ettemaks!! Millal saan ma hakata tegelikult kasutama retseptikeskust, et vaadata mulle välja kirjutatud retsepte? Reklaamitavad saidid seda vaid lubavad (saab hakata..) , kuid ei võimalda seniajani!!!!

Tere, Ants-Johannes!

Teie viha on suunatud küll valele inimesele, sest mina apteekrina ei oska seda öelda.
Pöörduge oma küsimustega Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi poole.
Digiretsept kehtib nii sama kaua kui paberretseptki( 60 või 180 päeva) ja kehtivuse määrab arst;
Ka paberretseptid on kasutatavad ühekordselt, ja tagasi Te neid enda kätte ei saa, sest see on dokument ja läheb Haigekassasse

Parimat,
Sille Krüger
Proviisor


Kuupäev: 18.01.2010 Nr 585
Nimi: Inga
Küsimus:
Tere! Soovin teada, kas Eestis müüakse GLAZOLIN ninatilgad? Ja kui kallid need on? Kust apteegist saab neid osta?

Tere, Inga!

Mõtlesite ehk Galazolin 0,1% 10ml ninatilku?
Kui jah, siis neid müüakse peaaegu igas apteegis, hinnaga 32.-

parimat,
Sille Krüger
Proviisor


Kuupäev: 14.01.2010 Nr 584
Nimi: Katrin
Küsimus:
Tere, nimelt selline küsimus et milliseid ravimeid/vitamiine soovitaksite tarvitada kui on soov rasestuda ? Ette tänades Karin

Tere!

Terve ja normaalse toitumisega noor naine ei vaja kindlasti mingeid ravimeid enne planeeritavat rasedust ja üldjuhul ei ole tarvis ka vitamiine. Kevadtalvisel perioodil võiks ju kasutada Bio-Multi või Pregnacare vitamiini- mineraalainete tablette üks kord päevas peale sööki.

Sellega peaks tagatud kõik vajalik, kaasa arvatud ka foolhape, mis aitab ära hoida väärarenguid ja enneaegset sünnitust.
Ilusat talve ja ootust!

Merike Raal
proviisor
Tartu Sõbra Apteek


Kuupäev: 14.01.2010 Nr 583
Nimi: Elo
Küsimus:
Tere. Mille jaoks võetakse merevetika preparaat?

Tervist,

Merevetikat kasutatakse ainevahetuse kiirendamiseks ja joodi vaeguse korral.

Parimat, Suurejõeapteek.


Kuupäev: 09.01.2010 Nr 582
Nimi: Arvo
Küsimus:
Kus on Tallinnas Arthro balans plus kõige odavam?

Tere

Arthrobalans plus N120 tabletid on hetkel Tallinnas kõige soodsama hinnaga saadaval Kalamaja apteegis.
Apteegi kontaktid leiate siit -->

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
proviisor


Kuupäev: 07.01.2010 Nr 581
Nimi: Linda
Küsimus:
Tere! Kas Keila Apteek 1-s on müügil Zestrat?

Tere

Kahjuks mitte. Tundub, et hetkel antud toodet enam apteekides üldse müügil pole.

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
Proviisor


Kuupäev: 05.01.2010 Nr 580
Nimi: Eve
Küsimus:
Tere! Mis peaks kindlasti koduapteegis olema kui peres 1a laps?

Tere!

Väikeste lastega perede koduapteek võiks sisaldada järgmisi esmaabi – ja ravitarbeid:

kriimustuste, haavade puhastusvahendit(Asept)
plaasteid, venivat sidet, puhastustampoone
palavikku alandavat küünalt või siirupit (paratsetamooli)
füsioloogilist lahust ninna pihustamiseks(Quixx, Humer)
põletuste esmaabiks spreid(Burnshield gel)
kõhuprobleemidele Smecta ja piimhappe pulbreid

Ilusat talveaega!

Merike Raal
proviisor
Tartu Sõbra Apteek


Kuupäev: 05.01.2010 Nr 579
Nimi: Eve
Küsimus:
Tere! Kas teie apteegiketis on muugil JEKOVIT-i(D-vitamiin)?

Tere!

Kahjuks Eestis ei ole minu andmetel vitamiin D preparaati Jekovidi nime all saada. Apteegid pakuvad DeVitoli, mis sisaldab sojaõli ja Apovit-D, mis sisaldab kookosõli.

Kõike head!

Merike Raal
proviisor
Tartu Sõbra Apteek
 


Kuupäev: 05.01.2010 Nr 578
Nimi: Leena
Küsimus:
Tere! Kas Tapa apteegis on müügis deodorant nimega MAXIM?

Tere

Tundub, et hetkel ei ole. Kui soovite toodet osta siis palun võtke apteegiga ühendust ja Teile tellitakse vajalik toode.

Apteegi kontaktid leiate siit --> 

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
Proviisor
 



Kuupäev: 28.12.2009 Nr 577
Nimi: Mihkel
Küsimus:
Tere! Juhtusin nägema YouTube´s reklaami keelepuhastajast. Kas ja milliseid on neid ka Teie apteekides müügil ning kas neist on ka abi?

Tere!

Apteekides võib olla müügil keelepuhastajaid. Konkreetselt meie apteegis hetkel ühtegi sees pole, kuid on olnud. Poodides on saadaval ka erinevaid hambaharju koos keelepuhastajaga. Võite nende kohta uurida ka erinevatest hambapolikliinikutest, kus on müügil suuhügieeni tooted. Keelekaabitsal on kindlasti väga oluline roll suuhügieenis. See aitab säilitada värkse hingeõhu ning terved hambad ja igemed.

Lugupidamisega,
Suurejõe Apteek
 


Kuupäev: 23.12.2009 Nr 576
Nimi: Viive
Küsimus:
Tere! Ostsin apteegist kalamaksaõli kapslid Cod liver oil .Ma ei leia kahjuks arvutist nende kapslite kohta mingit teavet. Kas teie soovitate neid kapsleid tarvitada? Olen 71 aastane. Probleemiks on kuiv nahk. Kas neid võib tarvitada koos Bio biloba tablettidega? Tänan ette!

Tere

Äkki oli tegemist selle tootega: http://www.healthilife.sanata.ee/et/tooted/tootenimistu/4-tooted/19-tursamaksaoli-multivitamiin
Antud lehelt leiate infot ka teiste antud tootja toodete kohta (juhul kui on tegemist mõne teise sama tootja tootega).
Bio-Bilobaga võib kalaõli preparaate kasutada samaaegselt.

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
Proviisor


Kuupäev: 23.12.2009 Nr 575
Nimi: Leo
Küsimus:
Palun öelge mis rohi on ASCLESAN A . Kas ta sobib vanainimesele jalgade määrimiseks jalaarteritest põhjustatud valude leevendamiseks? Tiigrisilma pole kuskilt saada.

Tere;

Vaatasin ise praegu infot aadressil www.raviminfo.ee ja Tiigrisilm oli saadaval paljudes apeekides mis puutub Asclesani, siis seda apteekides ei arvatavasti ei müüda ja kommentaare apteekrilt ei saa; Interneti leheküljelt sain teada, et ta sobib jalaarterite vaevuste puhul, sisaldab artisokki, kaltsiumi jt.

Parimat,
Sille Krüger
Proviisor

 


 
Kuupäev: 21.12.2009 Nr: 574
Nimi: Anneli
Küsimus:
Tere! Kas teil müüakse kinkekaarte?
 
Tere,
 

Müüakse ikka!
Apteek1 kinkekaardid on apteegipõhised see tähendab, et samast Apteek1 apteegist kus ostate kinkekaarte, peab ka ostu kinkekaardi saaja sooritama.


Tervitades
Lea Meipalu
Apteek1 projektijuht

 


Kuupäev: 19.12.2009 Nr: 573
Nimi: oksana
Küsimus:
tere. mul on selline kusimus. Kas kreem advantan on saadaval ainult retseptiga?
 
Tere !
 
Advantan kreem on registreeritud kui retseptiravim ja seetõttu saab teda  apteegist  osta ainult arstiretseptiga.
Täname küsimast.

Lugupidamisega Suurejõe Apteek.
 

 
Kuupäev: 19.12.2009 Nr: 572
Nimi: Jaanika
Küsimus:
Tere!
Mis vananemis vastaseid tooteid(toidulisandid) on apteegis müügil? Mitte kreeme!
Aitäh
 
Tere, Jaanika!
 

Teadmata Teie vanust ja konkreetset soovi,  pakun järgmist:

rakkude vananemise vastu tuleb süüa pidevalt antioksüdante, näit. DOPPELHERZ VITAMIIN E FORTE KAPSLEID või SELESAN TABLETTE, naha vananemise vastu soovitan tarvitada IMEDEENI, TERVISEPÜRAMIIDI BEYOUNGI, FEMIDANI jt.

Taolisi preparaate tuleb tarvitada pidevalt ja pikkade kuuridena, et toime oleks tuntav.


Tulge apteeki ja leiame teie vanusele sobiva toidulisandi
 

Parimat,
Sille Krüger
proviisor

 

 
Kuupäev: 18.12.2009 Nr: 571
Nimi: Udo
Küsimus:
Tere
Kas Teie apteegikaart on tasuline?
 
Tere
 
Apteegikaart on kõigile soovijaile tasuta. Kaarti väljastatakse apteekides kohapeal.
 

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
proviisor

 

 
Kuupäev: 17.12.2009 Nr: 570
Nimi: Margus
Küsimus:
Tere.
Milline % on retseptita saadaoleval piiritusel ja milline on minimaalne kogus, mida osta saab, ning mis see maksab?
 
Tere, Margus!
 
Etüülalkoholi väljastatakse apteegis ainult retsepti alusel maksimaalselt 150g retsepti kohta, piirituse kontsentratsiooni kirjutab arst, puhtal kujul väljastatava piirituse hind 1 kg-l on 100.-
 

Parimat,
Sille Krüger
proviisor

 

 
Kuupäev: 16.12.2009 Nr: 569
Nimi: annika
Küsimus:
Tere, mul on väga suur mure, nimelt on mul kohutav kõõm tekkinud, aga mitte ükski asi ei aita, kas oskaksite midagi tõhusat soovitada?
Jätsin isegi juuksurisse minemata, nii piinlik.
 
Tere!
 
Teie kirjast kahjuks ei selgunud, milliseid vahendeid te täpselt kasutanud olete. Kõõma puhul soovitaksin proovida apteegis saadaval ketokonasooli sisaldavaid ravishampoone (nt Nizoral, Altis jt). Neid shampoone peaks kasutama esimese kahe kuni nelja nädala vältel kaks korda nädalas, hiljem piisab korrast ühe-kahe nädalal jooksul. Kindlasti peaks shampooni laskma enne väljapesemist 3-5 minutit toimida. Kui ketokonasooli shampoonist te abi ei saa, siis tuleks kindlasti pöörduda dermatoloogi vastuvõtule.
 

Lugupidamisega,

Suurejõe Apteek
 

 

Kuupäev: 15.12.2009 Nr: 568
Nimi: Siret
Küsimus:
Tere.
Kas apteek1 müüb ka inhalaatoreid ja mis hinnaklassis nad on?
 
Tere, Siret!
 
Müüme apteekides firma "Omron" inhalaatoreid, hinnaklass 1200.-  kuni 1800.-,
v t. ka ise www.raviminfo.ee
 
Parimat,
Sille Krüger
proviisor
 

 

Kuupäev: 14.12.2009 Nr: 567
Nimi: Erle
Küsimus:
Tere
Soovin küsida kas 2 nädalasele beebile võib anda tavailse köömneteed? Kui kange peaks olema tee? Kui tihti seda anda võib kas enne või pärast sööki et vältida gaase.
 
Tere!
 
Köömneteed võib anda beebidele, kuid ta võiks olla veidi lahjem kui Te endale valmistate. Soovitan Ka Teil endal juua ristiköömneteed, sest kui Te last rinnaga toidate, soodustab  see jook rinnapiima teket ja vähendab ka gaaside teket. Väga sobiv ja hea toimega on ristiköömnetee. Teed võite lapsele anda nii pudelist või lusikaga enne sööki ja vajadusel ka toitmiste vahedel. Kui nendest jääb abi väheseks, siis võib apteegist küsida lisaks Espumisani, Cuplatoni võib SAB-Simplexit. Paljud on abi saanud ka lihtsatest vanadest võtetest, nagu kõhu kergest silitamisest, soojast kotist ja kõhuli asetamisest koos selja paitamistega.
 
Kõike head~!
 

Merike Raal
proviisor
Tartu Sõbra Apteek

 

 
Kuupäev: 11.12.2009 Nr: 566
Nimi: Jaana
Küsimus:
Kas Apteek1 on müügil naiste kondoome (femidome) või on võimalik neid teie kaudu tellida?
 
Tere
 
Kahjuks meie apteekides vastav toode puudub. Apteekidel pole seda hetkel ka võimalik tellida.
 

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
proviisor

 

 
Kuupäev: 11.12.2009 Nr: 565
Nimi: kat
Küsimus:
tere!palju maksavad anosol küünlad,anosol salvid ja kreemid kimaroi raviks
 
Tere;
 
Apteegis on müügil Anusol supp. N10 hinnaga 35.- ja ainult retsepti alusel
 

Parimat,
Sille Krüger
proviisor

 

 
Kuupäev: 11.12.2009 Nr: 564
Nimi: liia
Küsimus:
Tere
Kas Teil müüakse inhalaatoreid, kui jah, siis mis firma oma ja palju maksab?
 
Tere, Liia!
 
Meie apteekides on müügil Omron inhalaatorid, hinnavahemikus 1000.- kuni 1800.-, vt. ka ise www.raviminfo.ee
alati saab Teile vajamineva  inhalaatori tellida Teile sobivasse apteeki
 
Parimat,
Sille Krüger
Proviisor
 

 

Kuupäev: 09.12.2009 Nr: 563
Nimi: Maie
Küsimus:
Palun teada saada kas teil on müügil selliseid abivahendeid, mis pannakse jalanõu sisse selleks puhuks kui on jala ristivõlv laienenud?
Ja mis on nende maksumus?
Tänan vastuse eest !
 
Tere, Maie!
 
Suurem valik selliseid abivahendeid on saadaval Tervise Abi ja Gadox kauplustes, mis asuvad Magdaleena ja Mustamäe Polikliinikutes
 

Parimat,
Sille Krüger
proviisor

 

 

Kuupäev: 07.12.2009 Nr: 562
Nimi: Tiina
Küsimus:
Tere,
palun ütelge, kas Multi-Gyn ActiGel toodet võib kasutada ka 4a lapsel?

Tänan vastuse eest!
 
Tere!
 
Ma ei näe põhjust, miks peaks lapse suguelundite  pesemiseks kasutama Multi-Gyn geeli. Lapse pesemiseks piisab puhtast veest ja lasteseebist. Kui märkate mingit eritist või laps kaebab sügeluse üle, tuleks pöörduda perearsti poole. Kõige tavalisemalt annavad selliseid sümptomeid sooleparasiidid.
 
Kõike head!
 
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
proviisor
 

 

Kuupäev: 07.12.2009 Nr: 561
Nimi: Ilona
Küsimus:
sooviks teada kas apteek1 -kaarti on võimalik ka neti teel tellida?
kui jah siis kust ?sest oleks soov väga seda kaarti endale saada olen igakuine klient aga alati unustan tellida kaarti
 
Tere
 
Kahjuks interneti teel hetkel kaarti tellida ei saa. Kaardi saamiseks pöörduge palun lähimasse Apteek1 apteeki.
 

Parimate soovidega,
Tanel Kuusmann
proviisor

 

 
Kuupäev: 04.12.2009 Nr: 560
Nimi: Kadri
Küsimus:
Tere, mida soovitaksite pärakulõhe jaoks kasutada (salvi? küünlaid?), alles hiljuti tekkinud?
 
Tere; Kadri!
 
Apteegis on ilma retseptita saadaval PREPARATION H  REKTAALSUPOSIIDID ja HIRUDOPROCT  GEEL  pärakupiirkonna hoolduseks ja raviks
 

Parimat,
Sille Krüger
proviisor

 

 
Kuupäev: 03.12.2009 Nr: 559
Nimi: Mari
Küsimus:
Tere!
Küsimus järgmine. Võtan hetkel antibiootikumi Usayn ja kasutan Evra plaastred. Sain alles nüüd teada, et plaastrite mõju võib väheneda. Kuna olin sel ajal vahekorras, siis kas ma peaksin nüüd igaksjuhuks sos-pille kasutama või ei sobi sos pillid äkki antibootikumitega?
 
Tere!
 
Unasyn võib  tõepoolsest kinnitamata kliinilistel andmetel vähendada Evra-plaastrite toimet, sellepärast soovitatakse teatud antibiootikumide ravi ajal kasutadada lisaks näiteks kondoomi. Sos-pillid toimivad kuni 72 tundi vahekorra järgselt ja toovad kaasa omakorda kõrvaltoimeid. Samas sõltub toime nõrgenemine ka sellest,  millises menstr.tsükli faasis Te antibiootikumide kasutasite. Kui ravi oli tsükli lõpupoolel, on rasestumine üsna ebatõenäoline.
 
Kõike head!
 
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
proviisor
 

 

Kuupäev: 03.12.2009 Nr: 558
Nimi: Liis
Küsimus:
Minul on mureks jalgade külmetamine.Kas apteegist saaks minu murele abi.Soov oleks midagi looduslikku mida tohiks imetamise ajal kasutada.
 
Tere!
 
Apteegis on müügil erinevaid ravimtaimi sisaldavaid vereringet parandavaid ja spets. soojendava toimega kreeme-salve üsna suures valiku ja hinnaga. Alustada võib soojendava "hobusesalviga". Soovitan lisaks ka kindlasti võimlemisharjutusi.
 
Kõike head!
 
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
proviisor
 

 

Kuupäev: 02.12.2009 Nr: 557
Nimi: Karina
Küsimus:
Tere!
Kas teil on müügil mingit ravimit , mis katkestaks raseduse, kui vahekorrast on möödas umbes kuu ? ja palju see umbes maksma võib minna..?
 
Tere!
 
Kõigepealt peaksite tegema rasedustesti. Positiivse tulemuse korral soovitan kindlasti sünnitada. Aga kui Te otsustate teisiti, siis pöördute naistearsti poole ja  saate suunamise tabletiabordile, mida  tehakse kuni 9. nädalani ja see maksab umbes 500 krooni kindlustatud isikuile.
 
Kõike head!
 
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
proviisor
 

 

Kuupäev: 02.12.2009 Nr: 556
Nimi: kaisa
Küsimus:
Kust on võimalik osta / saada
1) Damianat
2) Ürtallikkress
3) Humal

Ning mis kujul. Kas teena, või kapslitena (damiana) või kuidas? Ise sooviks teed
 
Tere!
 
Damiana lehtede pulbrit sisaldavad Vega Energizer kapslid. Kuid antud
kapslid sisaldav ka muid toimeaineid. Ürtallikressi pole apteegis
saadaval. Humalakäbid on apteegis müügil.
 

Lugupidamisega,

Suurejõe Apteek

 

 
Kuupäev: 02.12.2009 Nr: 555
Nimi: Karina
Küsimus:
tegin rasedustesti , pakendil oli kirjas et kaks värvilist joont on negatiivne, ja üks värviline joon on positiivne. mul tuli kaks kriipsu, üks oli tume aga teine oli hele ja tuhm.. kas test on positiivne või negatiivne?!
 
Tere, Karina!
 
Tehke uus test hommikul esimese uriiniga!
 
Parimat,
Sille Krüger
proviisor
 

 

Kuupäev: 01.12.2009 Nr: 554
Nimi: regina
Küsimus:
kas teil on myygil  CIKLODINON rohtu?
 
Tere!
 
Kahjuks pole seda ravimit Eestis saadaval.
 

Lugupidamisega,

Suurejõe Apteek

 

 
Kuupäev: 01.12.2009 Nr: 553
Nimi: t.
Küsimus:
Kas arvatava gripi ajal- süptomid sellised- tohib samaaegselt  võtta Terni kapsleid. Kas need ei toida jus viirust siis??Või just tugvdavad organismi gripi vastu???
 
Tere!
 
Viirushaiguste korral nagu gripp tohib ternespiima kapsleid võtta.Ternespiim aitab tugevdada immuunsüsteemi ja võitleb erinevate nakkugaigustega.
 

Lugupidamisega,

Anu Hoop
 


Kuupäev: 30.11.2009 Nr: 552
Nimi: Edith
Küsimus:
Tere!
Sooviksin teada, et millist ravimit peaks tarvitama, kui pärakust tuleb verd vahel, kuid ei sügele ega valuta. Milline oleks hea hinnaga ravim ?
 
Tere!
 
Teie kirja põhjal võib arvata, et teil on probleemiks hemorroidid. Tavaliselt on nende peamisteks sümptomiteks veritsus roojamisel või hele veri väljaheites.Hemorroidide leevendamiseks on apteegis olemas erinevad paiksed prepraadid. Suposiitidest on olemas Preparation H ja Eulatin NH küünlad, mis kergendavad roojamist, leevwndavad ebamugavustunnet ja valu ning alandavad põletikku. Müügil on veel Eulatin NN salv ja Hirudoproct geel. Kõge soodsam nendest ravimites on Hirudoproct geel (64.10) Hemorroidide puhul tuleks kindlasti vältida ka kõhukinnisust. Kui te antud toodetest abi ei saa või probleem muutub suuremaks, siis soovitaksin kindLasti pöörduda raviarsti poole.
 
Suurejõe Apteek
 

 

Kuupäev: 25.11.2009 Nr: 551
Nimi: Grete
Küsimus:
Tere.
Mu tütar on 12 ja tal on väga suur köha. Olen proovinud Brontex siirupit ja veel igasuguseid tablette. Tal on lisaks veel nohu ja väike palavik. Ta ei saa enne magama minna kui peab unerohtu andma. Mis rohtu peaks andma, et köhast lahti saaks?
 
Tere!
 

Kirjast jääb kahjuks selgusetuks, milline köha last vaevab ja mitu päeva laps on köharohtu saanud. Bronteks kui rögalahtistav ravim hakkab tavaliselt mõjuma kahe päeva jooksul. Kui on tegemist kõripõletikust tingitud köhaga, siis võiks soovitada kurku vooderdavad siirupeid, näiteks Pertussini. Ja unerohtu kindlasti ei ole vaja anda. Ärritava köha korral sobivad soojad joogid, auru tegemine inhalaatoriga ja hanerasva salviga määrimine.

 
Head paranemist!
 
Merike Raal
Tartu Sõbra Apteek
proviisor